Co z tą matematyką?

Co z tą matematyką?

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są wszystkie arkusze z dotychczas odbytych egzaminów dojrzałości – język polski, matematyka, język łaciński i kultura antyczna oraz język angielski. Dzisiaj maturzyści zmagają się z wiedzą o społeczeństwie. Z wszystkich egzaminów, jakie do tej pory się odbyły, najtrudniejsza, jak co roku, była matura z matematyki. Tak uważają nie tylko zdający, ale także nauczyciele. Dlaczego tak jest? Dlaczego każdego roku matura z matematyki sprawia maturzystom tyle kłopotu?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, ponieważ na taką sytuację ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim czasy, w których przyszło nam żyć nie wymagają od młodych osób logicznego myślenia. Uczniowie nie mają cierpliwości, kiedy nie potrafią rozwiązać jakiegoś zadania, uważają, że jest za trudne i bardzo szybko się poddają. Duży wpływa na taką sytuację ma także szkoła. Nauczyciele zamiast skupić się na rozwiązywaniu i dokładnej analizie zadań matematycznych, skupiają się na programie nauczania, który muszą zdążyć zrealizować. Poza tym trzeba także wspomnieć, że uczniowie też już są zniechęceni i negatywnie nastawieni, ponieważ przyzwyczaili się, że matura z matematyki każdego roku jest bardzo trudna i własnie przez ten przedmiot wielu maturzystów ma problem, aby zdań maturę.

Jedynym, optymalnym wyjściem z takiej sytuacji jest ciągłe powtarzanie i rozwiązywanie zadań. Tylko praktyka czyni mistrza. Jeżeli zależy nam na dobrym zdaniu matury, zwłaszcza w matematyki, powinniśmy dużo czasu poświęcić na naukę w domu. Dobrym pomysłem jest także korzystanie z pomocy korepetytorów. Dobre chęci i pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu i nie dotyczy to jedynie matury z matematyki. Maturzyści, powodzenia na kolejnych egzaminach!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi