radosc

Dziś maturzyści świętują koniec matur

Kończy się maj, więc kończą się także matury. Maturzyści mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ dziś oficjalnie kończą się matury. Ostatnie matury ustne odbywają się dziś po południu, a potem najdłuższe wakacje w życiu! Trzy miesiące laby, aż do końca września, bowiem rok akademicki zaczyna się w październiku. Do tego czasu każdy tegoroczny maturzysta zdąży wypocząć i nabrać sił na nowy etap w życiu, jakim są studia. Czas ten można wykorzystać na wiele sposobów.

Jedni planują wakacje, inni chcąc zarobić na studia podejmują pracę, a jeszcze inni decydują się powiązać ze sobą przyjemne z pożytecznym i wybierają się za granicę do pracy, przy okazji organizując sobie wakacje, w końcu na zwiedzanie znajdzie się czas… Niektórzy nie chcą ani pracować, ani wyjeżdżać za granicę. Wolą domowe zacisze, bo tylko tam najlepiej odpoczywają.

Jeśli planujemy wyjazd, warto zaplanować go po 3 lipca, ponieważ tego dnia zostaną ogłoszone wyniki tegorocznych matur. To jednak nie koniec ważnych dat związanych z egzaminem dojrzałości. Już w sierpniu, a dokładnie 21 sierpnia, odbędą się pisemne egzaminy poprawkowe. Z kolei część ustną będzie można poprawić w dniach 21-22 sierpnia.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy zdania matury z jak najlepszym wynikiem, a osobom planującym studia życzymy dostanie się na wymarzony kierunek w wybranym mieście akademickim. Tym, którym noga się powinęła przypominamy, że to nie koniec świata i w sierpniu lub za rok w maju będą mogli po raz kolejny podejść i zdać maturę z dobrym wynikiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi