Jak dobrze spożytkować czas po maturze?

Jak dobrze spożytkować czas po maturze?

Maj, czyli miesiąc matur, dobiega końca. Maturzystom pozostało już tylko czekanie na wyniki, a póki co, rozpoczęły im się najdłuższe wakacje w życiu. Trzy miesiące laby dla jednych będą czasem odpoczynku, dla innych niekoniecznie, ponieważ wiele młodych osób kończących szkołę średnią, decyduje się podjąć pracę, aby zarobić na studia lub na wakacje. Rozwiązań jest mnóstwo, trzeba tylko zastanowić się, czego się tak naprawdę chce.

Większość maturzystów zazwyczaj wybiera relaks po ciężkim, stresującym okresie nauki. Wakacje są dla nich czasem regeneracji sił przed kolejnym etapem edukacji, czyli przed studiami. Wakacje poświęcają więc wycieczkom i podróżom, podczas których poznają fantastycznych ludzi i przeżywają przygodę życia.

Inni postanawiają ten czas poświęcić pracy, a jeszcze inni wykorzystują chwilę odpoczynku na załatwianie starych, zaległych spraw – czyli po prostu porządkują swoje życie.

Tak więc dla jednych wakacje po maturze są doskonałym momentem na odpoczynek, dla innych to czas podejmowania ważnych, często bardzo odpowiedzialnych decyzji, ponieważ zdecydowanie się na studia w innym mieście, często z dala od rodzinnego domu, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Życie na własną rękę, bez kontroli rodziców, to dla wielu młodych ludzi najważniejszy egzamin z życia. Warto więc dokładnie zastanowić się czego się tak naprawdę chce, aby później nie żałować.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy samych trafnych i przemyślanych decyzji!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi