Matematyka? – zdasz to!

Choć próbna matura z matematyki dla większości maturzystów okazała się porażką, to nie należy się tym tak bardzo przejmować. W końcu była to tylko próbna matura, dzięki której maturzyści dowiedzieli się, jaki jest stan ich wiedzy, a poza tym, jest jeszcze trochę czasu na to, by przysiąść i powtórzyć materiał. No dobrze, niektórzy powiedzą, że czytając zadania, nie wiedzą nawet, jak się za to zabrać i sami nie są w stanie dojść do prawidłowego wyliczenia zadania.

Wówczas należałoby skorzystać z pomocy nauczyciela lub korepetytora, ale nie wszystkich na to stać, zwłaszcza, że korepetycje z przedmiotów ścisłych są dość drogie, a po jednym spotkaniu w głowie niewiele zostanie. Nie należy od razu się poddawać i rozkładać rąk, żyjemy przecież w XXI wieku, więc od czego mamy Internet?

Na stronie www.youtube.com można znaleźć wiele zadań matematycznych, jakie mogą pojawić się na nowej maturze od 2015 r. Na stronie zamieszczone zostały krótkie filmiki instruktażowe z przykładowymi zadaniami, do których dołączone są komentarze osób objaśniających poszczególne zadania. Warto zafundować sobie takie darmowe korepetycje przed matura. Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych zadań.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi