Matura 2017 – deklaracje

Matura 2017 – deklaracje

Egzamin dojrzałości to najważniejszy egzamin w życiu. Jest on nie tylko wyznacznikiem naszej wiedzy, ale także dokumentem potwierdzającym zakończenie edukacji. W związku z jego podniosłym charakterem, przywiązuje się do niego dużą wagę. Osoby zdające maturę w danym roku szkolnym muszą dokładnie przemyśleć, z jakich przedmiotów chcą zdawać egzaminy. Jest to podjęcie bardzo ważnej decyzji w życiu, ponieważ od niej zależy tak naprawdę nasza przyszłość, czyli późniejsze wybranie odpowiedniego kierunku studiów, a potem zawodu.

Podjęcie takiej decyzji wiąże się z wypełnieniem odpowiedniej deklaracji. Pierwszą, nazwijmy to, wstępną deklarację, składa się do końca września (do 30 września). Nie jest to ostateczna deklaracja i jeżeli w toku nauki ktoś stwierdzi, że chciałby zmienić zdawany przedmiot, może tego dokonać do lutego, a dokładnie do 7 lutego. Jest to ostateczny termin i później nie można już dokonywać żadnych zmian.

W związku z tym, trzeba bardzo dokładnie rozważyć tę decyzję. Może nam to ułatwić odwiedzenie stron uczelni, do jakich zamierzamy się wybrać, na których uzyskamy informację co do wymaganych przedmiotów na wybranym kierunku. Czasami jest tak, że aby dostać się na wybrany kierunek, należy na maturze zdać zarówno przedmiot ścisły i humanistyczny. Dobrze jest więc wcześniej zainteresować się tym tematem.

Takie deklaracje szkoła przesyła do poszczególnych komisji okręgowych, które potem wszystko analizują i przygotowują określona liczbę egzemplarzy arkuszy maturalnych z każdego przedmiotu, przypadające na daną szkołę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi