absolwenci

Matura 2018 – wyniki

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 247 tys. maturzystów. Wśród nich 197 tys. zdało wszystkie egzaminy, 36 tys. ma szansę poprawić swój wynik w sierpniu, ponieważ nie zdało matury z jednego przedmiotu maturalnego, a pozostałe 13 tys. zdających nie zdało matury więcej niż z jednego przedmiotu. Najlepsza, bo 100%, zdawalność egzaminów pojawiła się w językach, a dokładniej w języku białoruskim, litewskim i ukraińskim. Drugie miejsce zajął język włoski i francuski, a trzecie miejsce zajął język polski.

 Tradycyjnie, tak jak w każdym roku, najgorzej wypadła matura z przedmiotów ścisłych, a mianowicie z matematyki, fizyki oraz chemii. Dokładne wyniki egzaminów dojrzałości zostaną udostępnione przez CKE dopiero 11 września i będą ona uwzględniały wszystkie trzy sesje egzaminacyjne. W tym momencie można jeszcze uwzględnić informacje, które z przedmiotów były najchętniej wybierane jako przedmioty dodatkowe:

  • język angielski
  • matematyka
  • język polski
  • biologia
  • geografia

Największą zdawalność zanotowano w województwie małopolskim, najgorsza zdawalność w takich województwach, jak: warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie i dolnośląskie.

Była to już 4 edycja matur zdawanych w tzw. nowej formule. Zdawalność wynosiła 79,7%. To jeden z wyższych wyników na przełomie ostatnich 4 lat. Miejmy nadzieję, że z każdym rokiem wynik ten będzie coraz wyższy. Wszystkim maturzystom, którzy zdali egzaminy gratulujemy, a tym, którym powinęła się noga życzymy powodzenia w sierpniu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi