mapa uczelni na terenie polski

Najlepsze uczelnie w Polsce

Według badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnią, jaką najczęściej wybierają maturzyści w celu dalszego kształcenia jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Oto lista 10 najpopularniejszych uczelni w Polsce w roku akademickim 2014/2015 [dane MNiSW]:

1. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
2. Politechnika Warszawska
3. Politechnika Gdańska
4. Politechnika Poznańska
5. Politechnika Łódzka
6. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
7. Uniwersytet Warszawski
8. AWF we Wrocławiu
9. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
10. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jeśli chodzi o kierunki studiów, to w 2014 r. największym powodzeniem cieszyła się informatyka. Zaraz za nią prawo, zarządzanie i ekonomia. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazła się też psychologia oraz pedagogika.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej informacji na temat uczelni wyższych w Polsce, o kierunkach studiów itp. polecamy portal wybierzstudia.nauka.gov.pl, jaki poleca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to zbiór wszystkich informacji, jakie związane są z podejmowaniem decyzji, gdzie i na jakie studia się wybrać. Warto poczytać o uczelniach publicznych i niepublicznych w naszym kraju, dowiedzieć się o specyfice studiów dziennych i zaocznych, zobaczyć, jak rozmieszczone są uczelnie na terenie całego kraju itp.

Portal zawiera szczegółowe informacje dotyczące 428 uczelni, 3421 wydziałów oraz 5061 kierunków studiów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi