pieniadze

Płatne egzaminy poprawkowe

W 2016 roku matura rozpocznie się 4 maja i będzie trwała do 27 maja, czyli podobnie jak w zeszłym roku szkolnym. Okazuje się, że w 2016 roku zajdzie kilka zmian odnośnie do egzaminu dojrzałości i będą one związane ze sprawami organizacyjnymi, formalnymi. Zmiany dotyczyć będą poprawek, które od tego roku staną się płatne. Tak zadecydowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zmiany będą dotyczyły absolwentów przystępujących do egzaminu dojrzałości po raz trzeci i następny.

Ile wyniesie opłata za egzamin poprawkowy? Koszt ten wyniesie 50 zł. Termin składania wniosku i opłaty o ponowne przystąpienie do egzaminu dojrzałości będzie trzeba złożyć w terminie od 1 stycznia do 7 lutego roku kalendarzowego. UWAGA Jeśli sytuacja finansowa w rodzinie jest ciężka, to dopuszcza się zwolnienie takiej osoby z uiszczania opłaty, ale trzeba to odpowiednio uargumentować. Skąd pomysł na wprowadzenie płatnych egzaminów poprawkowych? Okazuje się, że wielu uczniów deklarowało podejście do egzaminu, a następnie wcale do niego nie podchodziło. Spowodowało to duże zamieszanie organizacyjne, a przez to szkoły ponosiły niepotrzebne koszty. Być może sytuacja się zmieni, kiedy zaostrzy się wymagania.

Póki co życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom, aby jak najlepiej zdali swój egzamin dojrzałości i nie martwili się poprawkami związanymi z maturą. Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi