nauka

Poprawkowa matura z matematyki? Zacznij już teraz!

Czujesz, że matura z matematyki nie poszła jak trzeba? Obawiasz się, że nie tegoroczna matura z matematyki nie poszła tak, jak trzeba? Jeśli sprawdzałeś s woje wyniki w Internecie i wiesz, że możesz nie zadąć, zacznij już teraz przygotowywać się do poprawki. Nie trać cennego czasu i zacznij powtarzać materiał.

Przypominamy:

Egzamin dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym składa się z 3 grup zadań, a mianowicie:

1. Zadania zamknięte. Każde pytanie zawiera cztery odpowiedzi, z których należy wybrać jedną poprawną. Osoba zdająca udziela odpowiedzi poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na karcie odpowiedzi. Każda poprawnie udzielona odpowiedź to 1 punkt.

2. Zadania otwarte krótkie. Odpowiedź na pytanie należy krótko i zwięźle zawrzeć w wyznaczonym do tego miejscu. Za poprawnie udzieloną odpowiedź zdającemu zostają przydzielone 2 punkty.

3. Zadania otwarte rozszerzone. Ta część zawsze sprawia zdającym najwięcej problemu, ponieważ muszą wykazać się swoją wiedzą – nie tylko wybrać odpowiednią strategię,a le także prawidłowy sposób rozumowania, nie wspominając już o poprawnym wyliczeniu zadań. Za poprawnie udzieloną i wyczerpującą odpowiedź maturzysta może otrzymać 4, 5, a nawet 6 punktów.

Jeśli planujemy podejść do matury poprawkowej z matematyki warto zaopatrzyć się w arkusze egzaminacyjne z matematyki z dawnych lat i na ich podstawie nauczyć się liczyć zadania. Arkusze dostępne są online w Internecie. Można także zakupić je w każdej księgarni. Część z nich zawiera odpowiedzi, w których dokładnie opisane jest, jak powinno wyglądać poprawnie wykonane zadanie, czyli jakich wzorów należy użyć itp.

Z takim podejściem na pewno uda się poprawić maturę i to z bardzo zadowalającym wynikiem. Wystarczą chęci i pozytywne nastawienie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi