Powtórka z chemii – wiązania chemiczne

Matura z chemii do najprostszych nie należy. Przeglądając kilka ostatnich arkuszy egzaminacyjnych z chemii można zauważyć, że bardzo często są na nich zadania związane z wiązaniami chemicznymi. Warto więc powtórzyć sobie przed egzaminem dojrzałości budowę atomu, czyli atomy, cząsteczki oraz wartościowość pierwiastków.

Poniżej przedstawiamy krótki, ale za to skuteczny filmik obrazujący lekcję chemii związana właśnie z wiązaniami chemicznymi. Maturzyści chętnie korzystają z tego typu prywatnych lekcji online, ponieważ filmiki są doskonała metoda aktywizującą podczas nauki, zwłaszcza przedmiotów ścisłych. Uczeń nie tylko słyszy, ale także widzi to, co jest tłumaczone. Wizualizacja trudnego materiału pomoże nie tylko go zrozumieć, ale pozwoli na zachowanie go w pamięci przez długi okres czasu, aż do samej matury.

Dodatkowe lekcje przez Internet nie tylko pozwolą jeszcze raz powtórzyć i utrwalić materiał, który był omawiany w szkole, ale także pozwolą zaoszczędzić pieniądze i czas. Jeśli więc mamy kłopoty z jakimś przedmiotem, zamiast siedzieć na Facebooku, lepiej poszperać trochę w sieci i znaleźć ciekawe materiały edukacyjne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi