szkola

Próbnych matur ciąg dalszy

Najlepszym sprawdzeniem wiedzy z zakresu przedmiotów, które będzie się zdawało na maturze, są oczywiście arkusze maturalne. Dzięki nim uczeń wie, jak są konstruowane zadania. W ten sposób może lepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości. Arkusze egzaminacyjne dostępne są w sieci, a więc nie ma problemu z ich udostępnianiem. Pod koniec 2015 r., w grudniu, zdający pisali próbna maturę z Operonem. Z kolei na początku stycznia 2016 r. maturzyści zmierzyli się z próbną maturą przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era.

Od 7 do 14 stycznia, jeszcze przed studniówkami, trzecioklasiści sprawdzili swoją wiedzę z takich przedmiotów, jak: język polski, matematyka, wybrany język obcy oraz jeden przedmiot dodatkowy zdawany na poziomie rozszerzonym.

Najwięcej trudności sprawiła maturzystom oczywiście matematyka… Każdego roku, właśnie ten przedmiot ma najgorsza zdawalność. Nic jednak straconego. W końcu to próbna matura przeprowadzana jest po to, aby każdy uczeń mógł zweryfikować swoją wiedzę. Dzięki temu wie, nad czym ma pracować, a niski wynik próbnego egzaminu może go jedynie zmotywować do dalszej nauki, prawda?

Drodzy maturzyści! Do maja pozostały jeszcze ponad 3 miesiące. Jest jeszcze czas, aby nadrobić zaległości, skorzystać z dodatkowych zajęć, prywatnych lekcji itp. Pamiętajcie, że wynik matury jest furtką do Waszej przyszłości! Warto więc poświęcić trochę czasu na sumienną naukę, aby później dostać się na wymarzone studia. Powodzenia! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi