Strony, które należy odwiedzić przed egzaminem dojrzałości z matematyki

Matura z matematyki każdego roku sprawia zdającym bardzo dużo problemów. Zdawalność egzaminu z tego przedmiotu wynosi średnio zaledwie 70%. Okazuje się, ze zdobycie 30% potrzebnych do zaliczenia matury wcale nie jest takie proste w przypadku królowej nauk. Należy więc zastanowić się, co zrobić, aby poprawić te wyniki. Sposobów jest kilka. Do najważniejszych zalicza się oczywiście systematyczna nauka 😉 Poza tym, jeśli ktoś naprawdę nie rozumie niektórych zadań, być może potrzebna będzie pomoc korepetytora, a więc uczęszczanie na prywatne lekcje. Niestety nie każdego stać na takie luksusy, ponieważ, nie ukrywajmy, korepetycje z przedmiotów ścisłych do najtańszych nie należą. Nie należy jednak załamywać rąk, ponieważ żyjemy w XXI w. i nie ma problemu z dostępem do Internetu, który może sporo zaoferować w tym przypadku.

W sieci każdy może znaleźć materiały do matury z matematyki, które może bezpłatnie pobrać. Należy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie strony są rzetelne, przed ściągnięciem odpowiednich materiałów należy dokonać wstępnej segregacji.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych stron poświęconych zadaniom z matematyki:

Kilka przykładowych zadań wraz z rozwiązaniami (matura rozszerzona)
Przykładowy arkusz maturalny – matura podstawowa
Przykładowy arkusz maturalny – matura rozszerzona
Opis arkuszy z matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony), zasady oceniania zadań

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi