Szukanie mieszkania studenckiego

Czas matur dobiegł końca. Teraz należy tylko cierpliwie czekać na wyniki matur i zaplanować swoją dalszą przyszłość. Z pewnością większość maturzystów zdecyduje się pójść na studia.Wówczas należy zadbać nie tylko o wybór kierunku na studia, ale także o nocleg, jeśli decydujemy się na studia dzienne.

Najprostszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem jest szukanie mieszkania studenckiego poprzez darmowe ogłoszenia dla studentów zamieszczone w lokalnej prasie czy też w Internecie. Po wstępnej weryfikacji ogłoszeń musimy zadzwonić do właściciela i zapytać czy ogłoszenie jest aktualne, a następnie umówić się na wstępne oglądanie mieszkania. Nasuwa się więc pytanie, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

  • lokalizacja
  • opłaty (cena czynszu, co jest wliczane w czynsz itp.)
  • czy są jakieś dodatkowe opłaty
  • na którym piętrze mieści się mieszkanie
  • jeśli oglądamy pokój, warto zapytać, kto mieszka w pozostałych pokojach
  • rzecz najważniejsza – dokładne sprawdzenie, czy osoba, która podaje się za właściciela rzeczywiście nią jest (jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzamy podpisać umowę!)

Nie bójmy się zadawania pytań, jeśli jest jakaś rzecz, która nas niepokoi, to lepiej wstrzymać się od podjęcia decyzji o wynajmie mieszkania czy też pokoju studenckiego. Pamiętajmy, że w Internecie jest mnóstwo portali zawierających darmowe ogłoszenia dla studentów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi