25 sierpnia

Wszystko, co należy wiedzieć o maturze poprawkowej 2015

Maturzystom został już niecały miesiąc do poprawkowej matury 2015. Pod koniec sierpnia egzamin dojrzałości będzie pisać 5% uczniów, którym w tym roku powinęła się noga i nie zdały matury z jednego przedmiotu. Mają jednak jeszcze szanse, aby się poprawić i być może złożyć jeszcze dokumenty na studia wyższe. Należy zaznaczyć, że do egzaminu dojrzałości w terminie poprawkowym mogą podejść tylko osoby, które nie zdały jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej, pozostali będą mieli szanse poprawy matury za rok. Najwięcej osób będzie zdawało matematykę, która w tym roku okazała się najtrudniejszym przedmiotem.

Termin poprawki egzaminów pisemnych przewidziano na 25 sierpnia (wtorek), na godz. 9.00. Z kolei część ustna matury, czyli język polski i inne języki obce, odbędzie się od 24–28 sierpnia. Od 7 sierpnia można szukać w Internecie szczegółowych informacji na temat egzaminów poprawkowych. Wyniki matur zaplanowano na 11 września. Tego dnia nastąpi przekazanie świadectw do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE).

Dla tych, którzy zaczynają naukę do matury poprawkowej z matematyki, udostępniamy arkusz zadań, jaki obowiązywał na zeszłorocznym poprawkowym egzaminie dojrzałości. Warto się z nim zapoznać, być może jakieś zadanie powtórzy się na tegorocznym arkuszu egzaminacyjnym.

Arkusz egzaminacyjny z egzaminu poprawkowego z matematyki 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi