Wyniki i poprawki – matura 2015

„Już za rok matura…” Czy tak będą śpiewać tegoroczni maturzyści? Miejmy nadzieję, że nie. Wszystko okaże się już za miesiąc. Centralna Komisja Egzaminacyjna do 30 czerwca musi przesłać wyniki egzaminów dojrzałości. Matury dla większości zdających już się skończyły. Jednak dla niektórych maturalny klimat jeszcze trwa.

Maturę „nadrabiają” wszyscy, którzy z przyczyn losowych nie byli w stanie przystąpić do egzaminów. Egzaminy pisemne rozpoczęły się w tym tygodniu, a zakończą się za 2 tygodnie, tj. 17 czerwca. Osoby, które przystąpiły do matury później otrzymają wyniki w tym samym terminie co ich koledzy i koleżanki. Dzięki temu mają szanse złożyć dokumenty na studia jeszcze w pierwszych terminach. Szansę na dostanie się na studia jeszcze w tym roku będą miały osoby, które będą zdawały egzamin poprawkowy w sierpniu, dokładnie 25 sierpnia o godz. 9.00. Egzaminy ustne z języka polskiego, czy języka obcego, odbędą się w dniach 24–28 sierpnia. Z tego przywileju będą mogły skorzystać wyłącznie osoby, którym powinęła się noga i nie zaliczyły tylko jednego egzaminu. Pozostali muszą uzbroić się w cierpliwość i poprawić maturę dopiero za rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi