nauka

Zakończyły się matury poprawkowe. Kiedy wyniki?

W zeszłym tygodniu zakończyło się zdawanie matur poprawkowych, które miało miejsce dokładnie od 21 do 22 sierpnia, od godz. 9.00. Jak poszło tegorocznym zdającym? We wrześniu okaże się, kto miał szczęście i zdał poprawkę egzaminu dojrzałości, a kto będzie musiał przystąpić do niej po raz kolejny za rok, w maju.

Termin ogłaszania wyników matur poprawkowych

Centralna Komisja Egzaminacyjna podjęła decyzję, że wyniki egzaminów poprawkowych ukażą się 11 września (wtorek). Termin ten będzie dotyczył:

  • ogłoszenia wyników,
  • przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach,
  • wydania zdającym świadectw, aneksów i informacji o wynikach.

Co dalej?

Osoby, którym udało się zdać maturę poprawkową będą miały jeszcze szansę na dostanie się na wybrany kierunek studiów, bowiem rekrutacja na uczelniach trwa aż do końca września. W związku z tym nie należy odkładać składania papierów na studia na później, tylko jak najszybciej dowiedzieć się, które uczelnie prowadzą jeszcze rekrutacje i jak najszybciej dostarczyć swoje dokumenty.

Tym sposobem być może uda się załapać na ostatni etap rekrutacji na danej uczelni. W związku z tym nie można się poddawać i tracić nadziei. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, choć nie należy robić nic na siłę. Jeśli bardzo zależy nam na kierunku studiów, na którego rekrutacja zakończyła się wcześniej, zawsze można zacząć przygotowywać się do egzaminu maturalnego w maju i zdać maturę jeszcze lepiej niż dotychczas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi