Zbliżają się sierpniowe egzaminy poprawkowe

Zbliżają się sierpniowe egzaminy poprawkowe

Już niedługo, bo w dniach 24-26 sierpnia, ponad 38 tys. zdających w tym roku egzamin dojrzałości ma szansę przystąpić do egzaminu poprawkowego. Do egzaminu będą mogły przystąpić tylko i wyłącznie osoby, które nie zdały jednego przedmiotu na maturze. Egzaminy rozpoczną się od godz. 9.00.

Maturzyści mają jeszcze 2 tygodnie na to, by nadrobić zaległości i dokładnie powtórzyć materiał, zwłaszcza z przedmiotu, który po raz kolejny sprawił duży problem maturzystom. Chodzi oczywiście o matematykę. Warto wykorzystać te kilkanaście dni na naukę w domu lub skorzystanie z usług korepetytorów.

Poprawka egzaminów w sierpniu pozwoli tegorocznym maturzystom zdążyć złożyć dokumenty na uczelnie, które jeszcze we wrześniu będą przeprowadzały rekrutacje na wybrane kierunki studiów. Wyniki poprawek zostaną ogłoszone 12 września.

Wszystkim zdającym życzymy „połamania pióra” i dostania się na wymarzone studia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*

Przejdź do paska narzędzi